AKTUALNOŚCI144. Tadalis- sx- ulotka dołączona do produktu

Tadalis- sx- ulotka dołączona do produktu

TADALIS-SX na potencje

1. Czym jest Tadalis-sx i kiedy należy go stosować

Tadalis-sx to lekkie, żółte powlekane tabletki. Mają kształt elipsy i są gładkie po obu stronach. Dostępne są w opakowaniach zawierających 2 lub 4 tabletki.
Tadalis-sx służy leczeniu mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Jest to wtedy, gdy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać erekcji odpowiedniej dla aktywności seksualnej.
Tadalis-sx należy do grupy leków nazywanych inhibitorami estru fosforanowego typu 5.
Tadalis-sx nie pomoże osobom, które nie mają problemów z erekcją.
Ważną rzeczą jest fakt, że Tadalis-sx nie zadziała, jeżeli nie wystąpi stymulacja seksualna. Ty i Twoja partnerka będziecie musieli zająć się grą wstępną, dokładnie tak, jak w przypadku nie zażywania leków na zaburzenia erekcji.

2.Zanim zażyjesz Tadalis-sx

Nie zażywaj Tadalis-sx:

- jeśli przyjmujesz jakąkolwiek postać organicznych azotanów. Jest to grupa leków (azotanów) używanych przy leczeniu dusznicy bolesnej. Tadalis-sx powoduje zwiększenie działania tych leków. Jeżeli zażywasz jakiekolwiek formy azotanów lub nie jesteś tego pewny - skonsultuj się z lekarzem.
- Jeżeli masz poważną chorobę serca lub niedawno przechodziłeś zawał serca
- Jeżeli niedawno przeszedłeś udar
-Jeżeli masz niskie cieśnienie lub niekontrolowanie wysokie ciśnienie
-Jeżeli jesteś (nadwrażliwy) uczulony na Tadalis-sx lub jakikolwiek z jego składników

Zachowaj szczególną ostrożność przy użyciu Tadalis-sx:

Aktywność seksualna niesie ze sobą możliwe ryzyko dla pacjentów z chorobami serca, ponieważ powoduje to dodatkowe obciążenie dla serca. Jeżeli masz problemy z sercem, skonsultuj się z lekarzem.

Tadalis-sx może nie być odpowiedni dla Ciebie z następujących powodów. Jeżeli którykolwiek dotyczy się Twojej osoby, skonsultuj się z lekarzem zanim zażyjesz lek:

- Masz niedokrwistość sierpowatą (nieprawidłowość czerwonych krwinek), szpiczak mnogi (rak szpiku kostnego), białaczkę (rak komórek krwi) lub jakiekolwiek deformacje penisa.
- Masz poważny problem z wątrobą lub nerkami

Zażywanie z innymi lekami:

Podstawową zasadą jest, aby zawsze powiedzieć lekarzowi o przyjmowanych w ostatnim czasie lekach, nawet tych bez recepty, ponieważ czasami mogą one oddziaływać na siebie nawzajem. Jest to szczególnie ważne, jeżeli zażywane były azotany - nie powinieneś wtedy korzystać z Tadalis-sx. Nie zażywaj Tadalis-sx z innymi lekami, jeżeli lekarz mówi, że nie powinieneś.
Nie powinieneś używać Tadalis-sx z żadnym innym leczeniem zaburzeń erekcji.
Tadalis-sx nie jest przeznaczony do użytku przez kobiety i dzieci poniżej 18 roku życia.

Prowadzenie samochodu i operowanie z maszyn:

W badaniach klinicznych wielu mężczyzn skarżyło się na zawroty głowy podczas przyjmowania Tadalis-sx, powinieneś być świadomy jak reagujesz na Tadalis-sx zanim będziesz prowadzić auto albo operować maszynami.

Informacja dla osób z nietolerancją laktozy, jednego ze składników Tadalis-sx:

Tadalis-sx zawiera laktozę i nie powinien być zażywany przez pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami nietolerancji galaktozy, niedoborem laktazy Lappa lub niedoborem glukozy.

3. Jak zażywać Tadalis-sx

Zawsze zażywaj Tadalis-sx według zaleceń lekarza. Jeżeli nie jesteś pewien, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Rekomendowaną dawką początkową jest jedna 10mg tabletka przed aktywnością seksualną/ Jeśli efekt jest niezadowalający, lekarz może podnieść dawkę do 20mg. Tabletki Tadalis-sx stosuje się doustnie. Połknij całą tabletkę i popij wodą. Tadalis-sx można brać z jedzeniem lub bez.
Możesz wziąć Tadalis-sx w każdym momencie od 30 minut do 12 godzin przed aktywnością seksualną. Tadalis-sx może dawać efekty do 24 godzin od wzięcia tabletki. Istotną sprawą jest to, że Tadalis-sx nie działa, jeżeli nie pojawi się stymulacja seksualna. Ty i Twoja partnerka będziecie musieli zająć się grą wstępną, dokładnie tak, jak w przypadku nie zażywania leków na zaburzenia erekcji.
Nie powinieneś zażywać Tadalis-sx więcej niż raz dziennie. Codzienne zażycie Tadalis-sx jest zdecydowanie odradzane. Jeśli weźmiesz więcej Tadalis-sx niż powinieneś, to powiedz o tym lekarzowi

4. Możliwe skutki uboczne

Tadalis-sx może powodować skutki uboczne. Jego działanie ma zwykle łagodny lub umiarkowany charakter.

Najczęstszymi działaniami niepożądanymi są bóle głowy i niestrawność. Mniej często zgłaszanymi działaniami niepożądanymi są ból pleców, bóle mięśni, przekrwienie błony śluzowej nosa, zaczerwienienie twarzy i zawroty głowy. Niezbyt częste są obrzęki powiek, ból oczu i czerwone oczy.
Jeśli wystąpi którykolwiek z tych działań niepożądanych, które są uciążliwe, ciężkie lub nie ustępują, należy poinformować o tym lekarza.

Mogą wystąpić reakcje alergiczne (w tym wysypki skórne).
W rzadkich przypadkach może wystąpić długotrwała i prawdopodobnie bolesna erekcja po przyjęciu Tadalis-sx. Jeśli masz taką erekcję, która trwa nieprzerwanie dłużej niż 4 godziny, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

W przypadku bólu w klatce piersiowej występującego podczas lub po aktywności seksualnej NIE należy stosować azotanów, ale należy natychmiast zgłosić się do lekarza.
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w tej ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Zawał serca, udar mózgu i nieregularne bicie serca zgłaszano rzadko u mężczyzn przyjmujących Tadalis-ex. Większość, ale nie wszyscy ci mężczyźni mieli problemy z sercem przed zażyciem tego leku. Nie można ustalić, czy zdarzenia te były bezpośrednio związane z Tadalis-sx.
Efekty zaobserwowano u jednego gatunku zwierząt, co może wskazywać na upośledzenie płodności. Późniejsze badania na ludziach sugerują, że efekt ten jest mało prawdopodobny u człowieka.

5. Przechowywanie Tadalis-sx

Trzymaj poza zasięgiem dzieci
Przechowuj w oryginalnym opakowaniu
Nie zażywaj leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku lub opakowaniu.
Przechowuj w suchym miejscu i w temperaturze poniżej 30°C

6. Zawartość opakowania

Tabletki powlekane Tadalis-sx 10mg/20mg są dostępne w opakowaniach zawierających 2 lub 4 tabletki

Ostatnio przeglądane