AKTUALNOŚCI14. Czy problemy z potencją oznaczają chorobę ?

Czy problemy z potencją oznaczają chorobę?

Jaka jest przyczyna i jak temu zaradzić?

Czy problem z erekcją da się wyleczyć i czy szukać rozwiązania  psychologa czy zaufać farmakologii ?

Coraz więcej młodych mężczyzn ma problemy z potencją jak  badania potwierdzają. Zaburzenie erekcji to problem, z którym boryka się wielu mężczyzn. Dotyczy to zarówno młodszych jak i starszych, jednak ryzyko wystąpienia problemów ze wzwodem wzrasta wraz z wiekiem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że problem z erekcją w starszym wieku nie musi być naturalną konsekwencją starości – może być natomiast skutkiem przewlekłej choroby. U młodych mężczyzn przyczyną jest najczęściej psychika, a konkretnie stresujący tryb życia. Bez względu na to, w jakim jest się wieku, długotrwała impotencja wymaga konsultacji z lekarzem specjalistą.

Skąd się biorą problemy z potencją?

U mężczyzn przed trzydziestym rokiem życia najczęstszą przyczyną problemów z potencją jest stresujący tryb życia. Człowiek, który żyje w notorycznym biegu, jest niewyspany , zmęczony, w dodatku np. zestresowany losami swojej kariery, po prostu nie ma ochoty na seks, problemy finansowe też wpływają bardzo negatywnie ma męską potencję. W takich sytuacjach wskazana jest wizyta u psychologa lub psychiatry, a nie wspomaganie potencji farmakologicznie np. za pomocą viagry, kamagry czy innych leków na potencję. 

Niestety, młodzi mężczyźni nie przepadają za wizytami u lekarza, a zwłaszcza jeżeli problem jest dla nich wstydliwy, a za taki uważa się problemy z erekcją. Kult „macho” sprawia, że mężczyzna, który ma problemy z potencją, nie czuje się  w pełni sprawnym mężczyzną, co oczywiście jeszcze zwiększa dolegliwości. Impotencja to choroba jak każda inna i można nią skutecznie leczyć. Oczywiście zdarza się, że jest to wynik przewlekłej choroby, stanu zapalnego lub nieprawidłowości narządów płciowych, ale w młodym wieku zdarza się to bardzo rzadko.
Wielu mężczyzn uważa, że w starszym wieku problemy z potencją są naturalną koleją rzeczy. Oczywiście niektórym mężczyznom w podeszłym wieku seks przestaje być potrzebny, ale nie wszystkim. Często u starszych mężczyzn problemy z erekcją nie są tylko skutkiem zmniejszenia stężenia testosteronu we krwi, ale także współistniejących chorób przewlekłych. Wielu starszych mężczyzn choruje na serce lub cukrzycę, co nie pozostaje bez negatywnego wpływu na cały organizm, w tym także na potencję.

Aby rozwiązać, najważniejsze jest właściwe leczenie choroby podstawowej. Wyrównana cukrzyca i właściwe leczona choroba wieńcowa, mogą sprawić że sprawność, seksualna zdecydowanie wzrośnie. Z drugiej strony, należy pamiętać, że mężczyźni w szczególności starsi przyjmują dużo różnych leków, co także może być przyczyną impotencji. 
Impotencja jest zawsze ciosem dla każdego mężczyzny. Problem z utrzymaniem prawidłowej erekcji jest dla wielu coś bardzo wstydliwego i krępującego dlatego wzmagają się przed pójściem do lekarza. Należy jednak pamiętać, ze jest to choroba jak każda inna i jest można ją leczyć. Jeżeli komuś zależy to nie warto się poddawać i trzeba walczyć, a lekarz w takiej sytuacji jest naszym dobrym sojusznikiem.

 

Powyższy artykuł jest jedynie sugestią i nie należy go traktować jako „złoty” środek z walką z utrzymaniem prawidłowej potencji.

Ostatnio przeglądane