Pożądanie seksualne wyraża się chęcią do podejmowania aktywności seksualnej oraz występowaniem myśli i fantazji o treści seksualnej. Jeżeli ilość tych fantazji spada, a seks przestaję nam sprawiać przyjemność i nie czujemy potrzeby aktywności seksualnej, to możemy mówić o obniżeniu potrzeb seksualnych, czyli zaburzeniu potencji.
Zaburzenia pożądania i podniecenia seksualnego mogą być spowodowane bardzo różnymi przyczynami, które ogólnie można podzielić na biologiczne oraz psychiczne. Te drugie mogą wynikać z niechęci do aktualnego partnera, nieprawidłowo przepracowanym procesem dojrzewania i wczesnej socjalizacji, lub też złymi doświadczeniami związanymi ze sferą seksualną. Czasami zaburzenia pożądania związane są z chorobami. Chodzi tu zwłaszcza o niedoczynność tarczycy choroby ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego i krążeniowe. Przyczyna może być także niezdiagnozowana cukrzyca. Najczęściej jednak zaburzenia tego typu są wynikiem naszego stylu życia oraz menopauzy. Szacuje się, że nawet do czterdziestu procent kobiet w trakcie menopauzy odczuwa niechęć do podejmowania współżycia seksualnego. Negatywny wpływ na poziom podniecenia ma także niewłaściwie dobrana dieta, otyłość, nadużywanie alkoholu i innych używek, a nawet przepracowanie, stres, brak dostatecznej ilości snu i depresja.
Przede wszystkim występuje zmniejszona motywacja do podejmowania aktywności seksualnej. Chodzi tu nie tylko o obecnego, wieloletniego partnera, ale samą aktywność jako taką. Osoby, które cierpią z powodu zaburzeń pożądania nie czują pociągu seksualnego do żadnego mężczyzny. Nie odczuwają też potrzeby masturbacji. Wyraźnym sygnałem są też rzadsze myśli i fantazje o treściach seksualnych, aż do całkowitego ich braku. Skrajną postacią obniżenia potrzeb seksualnych jest awersja seksualna. Widocznym efektem braku pożądania jest niewystępowanie reakcji fizjologicznych związanych z podnieceniem takich jak nawilżenie pochwy, przekrwienie i obrzmienie narządów płciowych, zwiększenie ich wrażliwości.
Przede wszystkim powinnyśmy spróbować nieco urozmaicić nasze życie seksualne. Pomóc nam mogą niepraktykowane dotąd pozycje lub wprowadzenie do sypialni nowych fantazji seksualnych. Warto wykorzystać bieliznę erotyczną czy wspólnie porozmawiać o naszych potrzebach. Bardzo korzystne jest też wykorzystanie nowoczesnych środków, które mają działanie pobudzające i podniecające. Jednym z nich jest Viagel.
Viagel powoduje, że narządy płciowe są bardziej ukrwione. Dzięki temu stają się one bardziej wrażliwe na wszelkie bodźce seksualne. Tym samym Viagel pobudza sfery intymne, a szczególnie łechtaczkę. Jego rozgrzewające działanie sprawia, że nie tylko czujemy bardziej intensywnie wszelkie pieszczoty, ale też sam stosunek seksualny jest dla nas bardziej satysfakcjonujący i emocjonujący. Viagel wywołuje też przyjemne uczucie mrowienia, które jeszcze bardziej intensyfikuje poczucie podniecenia. Zwiększając wrażliwość na bodźce, sprawia, że czujemy intensywniej każdą próbę penetracji. Dzięki zastosowaniu tego produktu jesteśmy w stanie wielokrotnie szczytować. Atutem tego środka jest też unikalny skład. Oprócz wody i mięty znajdziemy tu między innymi Arnica, Propylene glycol, Triethanolamine, Carbome, Chloromethylethylosothiazolinone.
Bezpośrednio przed stosunkiem seksualnym powinnyśmy posmarować miejsca intymne. Efekt działania Viagel będzie natychmiastowy. Co więcej, możemy go stosować wielokrotnie w zależności od naszych potrzeb seksualnych. Produkt może być stosowany przez kobiety, które skończyły osiemnaście lat. Viagel można kupić w niektórych aptekach lub też renomowanych sklepach internetowych. Należy unikać jedynie podejrzanych placówek handlowych, gdzie mogą być sprzedawane podróbki produktu. W takim przypadku producent nie jest w stanie dać gwarancji, że ten będzie działał zgodnie z założeniem. Viagel należy przechowywać z dala od dzieci oraz w miejscach zaciemnionych.