AKTUALNOŚCI101. Femigra- opis produktu

Femigra- opis produktu

Suchość pochwy to przypadłość, która najczęściej przydarza się kobietom dojrzałym, może jednak dotknąć także młode kobiety.

Skąd się bierze suchość pochwy?

Suchość pochwy to po prostu zbyt małe nawilżenie pochwy i sromu, co uniemożliwia przeprowadzenie pełnego stosunku seksualnego lub w bardzo poważnym stopniu go utrudnia. Oprócz tego suchość pochwy jest sama w sobie zagrożeniem dla zdrowia kobiety. Objawia się najczęściej swędzeniem i pieczeniem pochwy. To pierwsze oznaki tego, że brakuje śluzu, który w normalnej sytuacji nawilża ścianki pochwy i zapobiega suchości. Jednocześnie pełni on funkcję ochronną powstrzymując wnikanie i mnożenie się drobnoustrojów chorobotwórczych oraz oczywiście umożliwia odbywanie stosunków seksualnych. Przykre doznania kłucia i pieczenia mogę być odczuwalne nawet przy chodzeniu. Niekiedy oprócz tego występuję też uczucie nieprzyjemnego ucisku lub pulsowania w pochwie. Skrajnym przypadkiem jest występowanie upławów oraz powstawania problemów z układem moczowym. Powodem takiego stanu rzeczy jest spadek poziomu estrogenów. Ścianki pochwy stają się wtedy cieńsze, mniej elastyczne i znacznie mniej nawilżone. Seks staję się nieprzyjemny i wyjątkowo bolesny. Ostatecznie suchość pochwy mogą wywoływać niektóre leki. Chodzi tu na przykład o środki stosowane w antykoncepcji hormonalnej, leki przeciwalergiczne czy te stosowane w leczeniu nietrzymania moczu.

Jak sobie poradzić z tym problemem?

Należy oczywiście zlikwidować przyczynę powstawania problemu. Jeśli suchość pochwy występuje z powodu spadku produkcji hormonów, to właściwym krokiem jest udanie się do lekarza specjalisty. W zakresie możliwości uprawiania seksu jest nam w stanie pomóc lek Femigra. Ten produkt autorstwa indyjskiej firmy Ajanta Pharma służy do nawilżenia łechtaczki i zapobieganiu występowaniu suchej pochwy podczas stosunku. Nawilżenie okolic intymnych nie tylko zapewnia odpowiedni poślizg, ale też zmniejszając tarcie, redukuje jednocześnie ból, który powoduję tak olbrzymi dyskomfort podczas zbliżeń seksualnych. Eliminacja bólu idzie tu w parze z zapewnieniem większych i intensywniejszych doznań, co pozwala nam odczuwać większą satysfakcję z seksu.

Jak stosować Femigra?

Produkt dostępny jest w formie żelu. W każdej porcji występuje zaś około pięciu miligramów leku. Jego zastosowanie jest stosunkowo proste. Wystarczy rozprowadzić żel w okolicach pochwy bezpośrednio przed stosunkiem seksualnym. Można też rozprowadzić niewielką ilość żelu na prezerwatywie. Nie istnieje ryzyko, uszkodzenia w ten sposób prezerwatywy. W skład samego leku wchodzi między innymi woda, kwas cytrynowy, l-arginina oraz metanol. Krem nie zawiera za to gliceryny oraz wazeliny.

O czym musimy wiedzieć przed zastosowaniem żelu?

Przede wszystkim w przypadku tego leku nie istnieje minimalna ani maksymalna dawka leku. Żel możemy stosować wielokrotnie bez obaw na jego wpływ na nasze zdrowie. L- arginina, która jest jednym z głównych składników produktu, powoduje zwiększenie światła naczyń krwionośnych poprzez rozluźnienie ich mięśni gładkich oraz zmniejszenie "lepkości" ścian naczyń. Powoduje to lepsze ukrwienie narządów płciowych i tym samym intensywniejsze doznania seksualne. Oprócz tego ma ona sam pozytywny wpływ na nasz organizm. Zwiększa ilość substancji odżywczych we krwi, przyspiesza regenerację po wysiłku, zwiększa odporność organizmu oraz skraca czas gojenia się ran. Ponadto zmniejsza ryzyko chorób serca, w tym zawału, działa jako przeciwutleniacz i chroni nerki. Niestety jak w przypadku każdego środka farmakologicznego, także tu występują przeciwwskazania. Leku nie mogą stosować osoby, które są uczulone na którykolwiek ze składników, zawartych w produkcie. Nie może być też stosowany doodbytniczo oraz przez kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Preparat nie ma też właściwości plemnikobójczych oraz nie zabezpiecza przed nieplanowaną ciążą. Nie powinny go też stosować osoby niepełnoletnie. Musi być ostatecznie przetrzymywany w temperaturze pokojowej, w miejscu suchym i nienasłonecznionym.

Ostatnio przeglądane